Kalėdinis laikotarpis visuomet būna kupinas Susikaupimo, Ramybės ir Laukimo. Kiekvienas Viltyje stengiasi prisidėti prie šio stebuklingo laikotarpio. 2019 – ųjų gruodžio 23-ą dieną mokykloje vyko tradicinis, jau vienuoliktasis Kalėdinio vainiko pynimas. Auklėtojai Virginijai ir mokytojai Ritai 2009 – siais kilusi idėja tapo Vilties kasmetine tradicija. Jos metu Viltiečiai susipažino su Adventinio bei Kalėdinio laikotarpio ypatumais, visi drauge pynė Kalėdinį vainiką, puošė jį kankorėžiais, riešutais, raudonšoniais obuoliais, geltonais burbulais ir, kaip visuomet, įdėjo labai daug Meilės. Visi dalyvaujantieji džiaugėsi ir mėgavosi žvakių švieselių plevenimu, linkėjo vieni kitiems įvairių gražių dalykų, laužė plotkeles, tarsi vėl iš naujo tarpusavyje susidraugavo. Aplinkui balta staltiese užtiestą stalą ratu susirinko visa gausi Viltiečių šeima. Veikla tarsi apvainikavo tyliojo Advento laikotarpį.